Tak jsem pokořil bájnou hranici 500 klientů. A víte co? Pořád nemám jednoduchý návod.

Krok_6

Trochu jsem se Vám ztratil, že? Jsem zpátky a doufám, že se Vám občasné čtení bude líbit. Jak jsem za tu dobu pokročil? Hrany se obrousily a já nejsem ani o píď blíž ideálnímu jídelníčku, ani tréninku. Občas nějaké to pivo, párek, pizza … nezním moc jako „výživář“ :-).

Dle mých zkušeností tělo není taková potvora, za jakou ji máme. To vidím jako zásadní posun v uvažování. Musíme to vzít od hlavy. Nelze brát sebe jako stroj, který když dostane špatné palivo, veškerá snaha jde vniveč. To jednoduše není pravda. Musíte se také umět odměnit :-).

1. Přestaňte se nenávidět

Prvním krokem k úspěchu je přestat se nenávidět. Je jedno, zda přede mnou sedí obézní, nebo podvyživený, oba se trápí. „Nedaří se mi zhubnout /nabrat“. Samozřejmě to nejdřív zkusili sami, je to logické, ale nepodařilo se. Jednou, po druhé … po sté. Postupně nabyli přesvědčení, že oni nemohou splnit svůj cíl, začali svoje tělo nenávidět. Sami sebe přesvědčili, že jsou unikát, který na jejich snahu zhubnout/nabrat nereaguje.

Není to pravda, cesta vždycky jde, ale pravděpodobně nebude na internetových diskuzích, v reklamních materiálech ani v televizi. Začneme pěkně popořádku. Půjdeme bod po bodu a někam se dostaneme. Na konci z Vás bude VÍTĚZ!

Rozhodnutí udělat změnu, tečku za současnou neúspěšnou snahou, je parádní. Skvělý začátek, který musíte myslet vážně. Pravděpodobně budou potřeba změny v přístupu k jídlu i pohybu, ale to nevadí, o to přeci jde. Občas budete mít hlad, někdy nebudete mít chuť se pohnout a pokaždé, když nad těmi pocity vyhrajete, jste o kus blíž k tomu, stát se vítězem. Okolo tohoto slova se budeme motat často.

Mohu Vás ujistit, že změna výsledek přinese a Vy si musíte úspěch připustit. Pro začátek nemusíte být zcela přesvědčeni, ale musíte si to připustit. „Přece jen ty kalhoty dopnu lépe a košile na mě plandá. Že by …?“ Ve Vaší hlavě se rozhodne o vítězství, nebo prohře.

Mějte se rádi. Někomu je dáno být rachitik, někdo má velký zadek, někdo nepotřebuje ani photoshop. Smiřte se s tím a neporovnávejte se s ostatními. Předěláme Vás, na ostatní kašleme.

Další kroky co budou následovat

2. Musíte vydržet

3. Netrestejte se

4. Užívejte si

5. Jste vítěz