Pohyb, který pomáhá na každém kroku!

Hrozně rád bych vám všem předal úžasnou zkušenost. Ale pozor! Tato zkušenost není moje. Já jsem, díky bohu, jen zprostředkovatelem celého tohoto zážitku, který bude i nadále pokračovat. Přečtěte si, jak toto jednoduché a přesto účinné cvičení vidí člověk, který na tom není zdravotně tak dobře jako většina z nás, kteří máme jen výmluvy! Člověk, který musí vynaložit významně více úsilí k tomu, aby zvládl všechna úskalí jakéhokoli pohybu. Posuďte sami:

Zdravím všechny, jmenuji se Lenka.

Už od narození mám DMO(dětskou mozkovou obrnu pro neznalé ?) a tedy problémy hlavně s pohybem. Od dětství musím cvičit, rehabilitovat- v lázních i doma. Celá má rodina jsou sportovci jak vyšití. Já se taky snažím, ale kvůli mému postižení nemám tolik možností se sportovně vyřádit. Nedávno jsem poznala H. E. A. T. Program. Chůze na páse mi připomněla cvičení, které jsem už několikrát absolvovala v lázních.

Chtěla jsem to zkusit, ale zároveň jsem měla velký strach.

K prvnímu kroku mi hodně pomohla moje sestra Monika, která je instruktorkou H.E.A.T.u. Nápomocná byla i moje máma s druhou sestrou, které chodí také do Slovanu pravidelně cvičit. Před první lekcí jsem byla dost nervózní: jestli to zvládnu a neztrapním se, zda to udýchám (jelikož jde zároveň o poctivé kardio-cvičení).

Ale všechno bylo v pohodě!

Sestra mi pomohla nastavit stroj, ostatní ženy, mě přijaly a nekoukaly na mě jako na „exota“. Ikdyž se může zdát, že nás tam je velká banda, místnost obsahuje 13 pásu k chůzi, každý je tam sám za sebe.

Cvičila jsem podle svého tempa, a když už toho bylo moc, prostě jsem si zvolnila při poslechu pěkných písniček – a to vše vždy pod dohledem lektora, který dokáže všechny nejen „hecnout“, ale udělat celou hodinku neskutečným zážitkem. Navíc jsem měla pocit, že se mi nohy uvolňují, že to pro mě není tak namáhavé, že to prostě dávám. Jsem rozhodnutá, že budu chodit dál.

H.E.A.T. je pro mě možností, jak pravidelně pokračovat v rehabilitaci a udržovat si tělo v kondici. Pokud se někdo rozhoduje, zda toto cvičení vyzkoušet, tak neváhejte dlouho a prostě to zkuste.

Na cvičení chodí fajn lidi. Instruktoři, včetně mé sestry, jsou sympatičtí profesionálové, před kterými se nemusíte stydět.

Lenka Zárubová, klientka H.E.A.T. Centra Šumperk, Ta vpravo 😀

Bez názvu