Filosofie cvičení

Lidské tělo je dokonalý organismus, o tom není pochyb, ale spousta cvičení k němu přistupuje jako k naprogramovanému počítači. H.E.A.T. Program je postavený na dvou základních pilířích – přirozenost a individualita. Naším cílem je člověka posouvat a ukazovat mu nové možnosti, jak práci se svým tělem zdokonalit a tím dosáhnout svoje cíle.

Přirozenost
Chůze je nejpřirozenější pohyb, na který je lidské tělo stavěno. Žádná jiná aktivita nesplňuje po fyziologické stránce tak přísná kritéria jako jednoduchá chůze. Proto jakýkoliv klient je schopný lekci zvládnout a tato lekce bude mít pozitivní dopad na jeho tělo. Příčiny jsou jednoduché – svaly při H.E.A.T. Programu pracují stejným způsobem jako při běžném pohybu, zátěž je rozložena do všech svalů a intenzita cvičení se dá přizpůsobit na jakoukoliv úroveň. Jinak řečeno: „kdokoliv je schopný na lekci přijít, lekci zvládne“

Individualita
Instruktor nepracuje s klienty jako se skupinou, ale jako s jednotlivci, kteří skupinu tvoří. Snaží se využít pozitivní motivaci ze skupiny vycházející, ale zároveň každému klientovi nabízí individuální cestu. Nečekejte na lekcích příkazy, instruktor Vám nabídne cestu a vy si náročnost přizůsobíte svým možnostem a svému cíli. Jinak pohyb ani fungovat nemůže – každé tělo je originál a ke každému se jako k originálu musí přistupovat.